حمایت از تظاهرات سراسری مردم ایران در مهمترین شهرهای جهان
به روز شده در      دوشنبه 18 دی 1396     -   Monday January 8 2018

در حالی که در داخل ایران فشار گسترده نیروهای سرکوبگر و افزایش محدودیت‌های اطلاع رسانی زمینه حضور خیابانی مردم را دست کم در شهرهای بزرگ با موانعی روبرو کرده است. در خلال شنبه و یکشنبه‌ای که گذشت ده ها هزار شهروند ایرانی در خارج از ایران به حمایت از مردم ایران به خیابان‌های شهرهای مهم جهان آمدند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

به گزارش خبرنگاران خبرگزاری ایرانشهر در خلال روزهای شنبه ششم و یکشنبه هفتم ژانویه 2018 ایرانیان ساکن در شهرهای پاریس، کلن، هامبورگ، استکهلم، اسلو و برلین در اروپا، سیدنی در استرالیا، آنکارا، جاکارتا و ابوظبی در آسیا، تورنتو و ونکوور در کانادا و شهرهای لس‌آنجلس، واشنگتن، آنتلانتا، سانفرانسیسکو، سن دیگو، دنور، هیوستون و سیاتل در آمریکا با حضور در خیابان‌های این شهرها به برگزاری تجمعات حمایتی در راستای انتشار صدای اعتراض مردم ایران  مبادرت ورزیدند.

در پاریس بخش متنوعی از طیف‌های سیاسی خصوصا گروه های چپ‌گرا و دموکراسی خواهان پرچم دار اجتماع بزرگ ایرانیان در این شهر بودند. در کلن نیز نیز که جمعیت بزرگی از ایرانیان برای اعتراض به سرکوب اعتراضات مردم ایران گرد هم آمده بودند محور شعارها تلاش برای حمایت از خواسته مردم در تغییر رژیم سیاسی ایران بود.

در پایتخت آمریکا نیز گروهی از کنشگران سیاسی در دو نوبت روبروی دفتر حافظ منافع رژیم اسلامی در واشنگتن و نیز نمایندگی سازمان ملل در این شهر تجمع کردند و شعارهایی در حمایت از مردم ایران سر دادند.

در لس‌آنجلس که به پایتخت ایرانیان خارج از کشور شهرت دارد نیز گردهمایی ایرانیان این شهر به راهپیمایی باشکوهی انجامید که با حمایت و همکاری پلیس لس‌آنجلس ترافیک بخشی از خیابان‌های منطقه غرب لس‌آنجلس را تحت تاثیر خود قرار داد و شرکت کنندگان در مسافتی بیش از یک مایل (1.5 کیلومتر) به راهپیمایی پرداختند.

در این راهپیمایی که با هماهنگی کمیته پشتیبانی از تظاهرات ملی مردم ایران سازماندهی شده بود گروه های مختلف سیاسی و چهره‌های شناخته شده ایرانیان‌آمریکا حضور به هم رسانده و در فضایی سرشار از اتحاد و همدلی به دفاع از مواضع مردم ایران برای دستیابی به دمکراسی و پایان دادن به استبداد دینی در سرزمین مادریشان پرداختند.

بیشتر بخوانید.....
--%>
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015