پلاتینیوم، حکایت کمپانی بزرگ انرژی ایرانی آمریکایی در کالیفرنیای جنوبی
به روز شده در      دوشنبه 19 شهریور 1397     -   Monday September 10 2018

داستان شرکت انرژی پلاتینیوم در کالیفرنیای جنوبی از یک پمپ بنزین کوچک شراکتیدر آگورا هیلز به سال 1983 آغاز شد ...
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
همایون خرسندی
اکنون کمپانی انرژی پلاتینیوم یکصد و پنجاه پمپ بنزین در سراسر ایالت های کالیفرنیا، اورگون و واشنگتن دارد. در کنار ایستگاه‌های سوخت، شاهد رشد سریع کارواش‌های زنجیره‌ای با برند Southland هستیم که تحت تملک کمپانی انرژی پلاتینیوم قرار دارد. 
آقای دیوید دلرحیم موسس و مدیرعامل شرکت به یاد دارد که چگونه در یک پمپ بنزین کوچک در منطقه آگورا هیلز با عمویش شریک شده و به مدت سه سال، هفت روز هفته و 16 تا 18 ساعت کار مداوم کرده تا بتواند در جاده موفقیت گام بردارد. هم اکنون از او بعنوان یک کارآفرین ایرانی آمریکایی موفق یاد می شود. 
«خیلی زود فهمیدم که عاشق مردم هستم ...، به همین دلیل بیزنس کردن با آنها برایم لذت‌بخش بود و گذشت زمان را در هنگام کار متوجه نمی‌شدم. چقدر در محل کار بودم؟ اصلا برایم اهمیتی نداشت.» دیوید دلرحیم این جملات را  در مصاحبه با لس‌آنجلس تایمز گفت.
آقای دلرحیم نخستین فرزند از خانواده ی خود در شیراز بود که پس از انقلاب اسلامی سال 1979 به ایالات متحده مهاجرت کرد. او با تحصیلات دانشگاهی مهندسی مکانیک خودرو خیلی زود جذب دنیای بیزنس شده و به خرید و فروش فرآورده‌های سوختی و نفتی در کنار مکانیکی خودرو، علاقمند شد.دیوید جوان پس از سه سال از آغاز کارش با گرفتن وام و کمک از دوستان و خانواده، شعبه های دوم و سوم پمپ بنزین های پلاتینیوم را راه اندازی کرد.
اما رشد و ترقی پلاتینیوم دایم رو به صعود نبود و در زمان‌هایی کند و حتی سیر نزولی طی کرد؛ در سال 1992 با بوجود آمدن پمپ بنزین‌های زنجیره‌ای با فروشگاه‌های بزرگ توسط کمپانی‌های تولیدکننده سوخت و نیز بالا رفتن تقاضا برای استفاده از خودروهایی با سوخت جایگزین بنزین، شرکت انرژی پلاتینیوم تقریبا همه چیز خود را از دست داد و در مرز ورشکستگی قرار گرفت.آقای دلرحیم شروع به تحقیق کرد و به این نتیجه رسید که با توجه به روند تحولات آینده صنایع خودروسازی، کمپانی انرژی پلاتینیوم نیز باید تغییرات را پذیرفته و گام به گام با زمان پیش رود بنابراین در سال 1995 با حذف دپارتمان تعمیرات خودرو و جایگزینی آن با واحدهای کارواش، حرکت به سوی آینده از مسیر دیگری آغاز شد. برند «ساوتلند» در حال حاضر، 15 دستگاه بزرگ شستشوی خودکار ماشین در سراسر کالیفرنیا دارد و در اواخر سال آینده، نسل بعدی دستگاه‌های بزرگ شستشوی اتوماتیک خودرو را به مشتریانش ارایه خواهد کرد که هدفش مصرف کمتر و بهینه آب خواهد بود.
کمپانی دیوید دلرحیم در سال 2000 شروع به رشد فزاینده ای کرد. این کارآفرین ایرانی تبار کارش را با دو کارمند آغاز کرد و الان چند صد پرسنل برای شرکت پمپ بنزین های پلاتینیوم و کارواش‌های زنجیره‌ای ساوتلند کار می کنند. او خانواده پرسنلش را مانند خویشاوندان خود می‌داند و می‌گوید: «الان خانواده‌ای دارم که چندصد نفر جمعیت دارد!»
شرکت پلاتینیوم برای کارکنانش تسهیلات ویژه‌ای در نظر گرفته است؛ از کمک‌های مالی در مواقع ضروری گرفته تا مراقبت و پیگیری وضعیت کارکنان بیمار و مصدوم از جمله خدماتی است که آقای دلرحیم برای کارمندانش انجام داده است؛ او می‌گوید: «ما بر این باوریم که سلامتی یک ارزش مهم و داشتن تندرستی یک شیوه زندگی (لایف استایل) است. ما با دادن ابزار مناسب و کمک و آموزش به پرسنل، برای حفظ و تقویت تندرستی آنان تلاش می‌کنیم زیرا ثابت شده، هنگامی که افراد سالم و شاد باشند بازده کاری ایشان بسیار بهتر و مفیدتر خواهد بود و زندگی شادابی خواهند داشت.» 

 

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
تبلیع شماره 3
تبلیع شماره 4
تبلیع شماره 5
تبلیع شماره 6
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس‌آنجلس
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در ارواین
دکتر شهریار راد
دکتر کامران یدیدی
خدمات بیمه صوفی
همایون خرسندی
فرزانه حریت
حمید سلیمانیان
تراولور
وستوود ویزن
کیو مارکت
مجیک تل
جواد دهقان
ژرژ اسحاقیان
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015