شهرفرشتگان، شهر خوش بی خانمان ها
به روز شده در      پنجشنبه 28 شهریور 1398     -   Thursday September 19 2019

بی خانمان ها افرادی هستند که درفراهم آوردن نیازها و مایحتاج روزانه خود برای دستیابی به یک زندگی آبرومند وشایسته، ناتوان و ناکارآمد شده اند و به ناچار به زندگی در چادر و مکان های موقت روی می آورند.اساسا بی خانمان ها افرادی فاقد کاری مناسب در روز و استراحت در شب هستند و بنابراین سقف آسمان سر پناهشان، نورماهتاب روشنایی شب شان و کارتن های مقوایی نیز بستر رختخوابشان گردیده است.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

این ناهنجاری اجتماعی برگرفته از عوامل گوناگونی است که از جمله، ناتوانی های جسمی و روحی، وجود معضلات اجتماعی و خانوادگی، اعتیاد، گرانی و عدم پایداری نرخ مسکن و همچنین از دست دادن شغل و حرفه را می توان از مهمترین این عوامل برشمرد!

بسیار دیده و شنیده ایم که از دست دادن  حرفه و شغل و درآمد معین ماهانه برابر است با از دست رفتن تمامی دارایی های فرد، اعم از خانه و ماشین و کردیت! و این گامی است بسوی بی خانمان بودن!!

بی خانمان ها بنا بر دلایل بر شمرده، عموما و به ناچار در پی انجام جرایم و انحرافات اجتماعی هستند که از جمله این جرایم ایجاد باندهای مافیایی، سرقت، توزیع مواد مخدر، سلب آسایش عمومی و زد و خوردهای خیابانی است که روزانه بارها همگان شاهد آن هستند.   

در این میان اما جمعیت رو به رشد بی خانمان های شهر لس آنجلس، دومین شهر بزرگ آمریکا، رفته رفته شهر فرشته ها را به شهر بی خانمان ها مبدل کرده است.  

براساس آخرین سرشماری ها، تعداد بی خانمان‌ها در سال جاری میلادی و نسبت به سال قبل ۱۶ درصد افزایش یافته تا بدانجا که کلیه زیر گذرها و پل ها در تصرف آنها درآمده است.  

به طورکلی وبر بایه آمارهای موجود حدود ۵۹ هزار نفر در خیابان‌ها، چادرهای موقت، وسایل نقلیه رها شده، پناهگاه‌ها و خانه‌های دولتی به سر می‌برند.

همچنین بنابر گزارش مجله لس انجلس تایمز مسئله تجمع زباله ها، حضور موش ها و حیوانات موذی و همچنین شیوع انواع بیماری‌ها از جمله تب تیفوس، شرایطی است که گزارشگر این مجله از آن به عنوان «سقوط شهری که کنترل آن از دست رفته» نام می برد!

در پایان ،امید انکه با درایت و هشیاری و برنامه ریزی مناسب مسولان شهری این معضل اجتماعی هرچه زودتر برطرف گردد.

نویسنده:  بابک صفوت

 

 

 

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021