دو جایزه بین المللی برای رامین برزگر عکاس ایرانی‌تبار
به روز شده در      یکشنبه 9 آذر 1399     -   Sunday November 29 2020

رامین برزگر عکاس ایرانی تبار مقیم آمریکا موفق به دریافت دو جایزه بین المللی برای دو مجموعه عکس
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
MICHAEL M. PARTO
«آب، انسان، حیات» و « ده زن » نائل گردید .
مجموعه «آب، انسان، حیات» جایزه دوم رشته ابسترکت مسابقه بین المللی ONE EYELAND که به صورت سالانه در سال 2019 با حضور288 هزار عکاس  از عکاسان حرفه ای سراسر جهان برگزار شد، را از آن خود کرده است. و مجموعه  عکس ده زن از همین عکاس ایرانی‌آمریکایی در سال 2020 میلادی نیز موفق به دریافت جایزه 
(IPA) INTERNATIONAL PHOTOGRAPHYAWARDS شده است که به اسکار عکاسی جهان شهرت دارد و اثر آقای برزگر را در میان 130هزار قطعه عکس شرکت کننده در بخش مسابقه خود برگزیده است.
شایان ذکر است مسابقه بین المللی ONE EYELAND نیز همه ساله با رقابت ده‌ها هزار قطعه عکس از مطرح‌ترین عکاسان جهان برگزار می‌گردد و در رشته‌های متنوعی برگزیدگان خود را به عنوان برترین عکاسان جهان معرفی می‌کند.
مجموعه عکس «آب، انسان، زندگی » یک مجموعه عکاسی آبسترکت منحصر به فرد است که به موضوع انتقال روح حیات و زندگی به وسیله آب اختصاص دارد و با نگاه هنرمندانه رامین برزگر خصوصا برای حیات بخشی به موضوعات بی‌جان و اجسام مصنوع دست بشر، همانند مجسمه‌ها توسط رطوبت، جریان آبو یا اثر آن مورد ستایش داوران و منتقدان بین المللی قرار گرفته است.
نوع نگاه این هنرمند که در کارنامه خود، نور پردازی مجموعه باستانی تخت جمشید، ارگ کریمخانی ، حافظیه و بسیاری آثار فرهنگی را ثبت کرده و همچنین به دلیل طرح نورپردازی مجموعه‌های باستانی تخت جمشید ، برنده جایزه اول از یونسکو شده است، در حیات بخشی به تندیس‌ها و سایر اجسام دست ساخته بشر، نشانگر دید ژرف و هنری او در آفرینش زندگی و احیای روح تعالی بر آمده از سرزمینی است که سال‌هاست در عطش خشکسالی می سوزد و بیش از هر زمان به مفهوم ارزش آب و آبادانی برای بقای تمدنی خود نیازمند است.
همچنین اندیشه این هنرمند مبنی بر آنکه جنایات و ظلم های گذشته را از یاد نبریم تا تکرار نشود توجه هیئت داوران  مسابقه IPA را به خود جلب کرد و در گروه عکس های حوادث مستند مورد تقدیر قرار گرفت.  
رامین برزگر، زاده 1969 میلادی در تهران و دانش‌‌آموخته طراحی صنعتی دانشگاه هنر در همین شهر و از شناخته‌شده‌ترین طراحان نور پردازی ایران است که به دلیل فعالیت‌های هنری خود بویژه جان بخشی به آثار و ابنیه به یادگار مانده از تاریخ ایران باستان، مجبور به جلای وطن شد و اکنون در جنوب کالیفرنیا ساکن است.
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
MICHAEL M. PARTO
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015