رونمایی از نقاشی های دیواری «زنان ایران» در اورشلیم و ناصره اسرائیل
به روز شده در      جمعه 28 بهمن 1401     -   Friday February 17 2023

به منظور حمایت از انقلاب مردمی و همبستگی با جنبش زنان ایران، از نقاشی های دیواری (گرافیتی) تصاویر «چهار زن ایرانی» در شهرهای اورشلیم و ناصره اسرائیل رونمایی شد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی
آنا کوگان، هنرمند اسرائیلی که  این نقاشی های دیواری را ترسیم کرده بود، از سوی فلور حسن ناهوم، معاون شهردار اورشلیم و هومن خلیلی، شخصیت رسانه ای مسیحی ایرانی-آمریکایی، مورد قدردانی قرار گرفت. 
 
در این نقاشی دیواری، تصویر چهار زن ایرانی ترسیم شده است که طی ماه های اخیر توسط رژیم جمهوری اسلامی کشته شده اند، از جمله تصویر مهسا امینی که قتل او در سپتامبر 2022 باعث اعتراضات ضدحکومتی در سراسر ایران شد.  
 
هومن خلیلی در خصوص این اثر گرافیتی گفت: " این چهار زن که تصویرشان بر روی دیوار کشیده شده است، صدای مردم ایران هستند و این همان چیزی است که ما برای آن می جنگیم. " 
 
حسن ناهوم، معاون شهردار که یکی از بنیانگذاران مجمع زنان خلیج فارس- اسرائیل می باشد، گفت: "برای ما بسیار مهم است که همبستگی خود با مردم ایران را از اورشلیم نشان دهیم."
 
وی افزود: " ما می خواهیم زنان ایرانی بدانند از مبارزه آنها برای آزادی حمایت می کنیم و آنها را در مبارزه علیه آخوندهایی که زنان را تحت سلطه خود درآورده اند و تلاش می کنند نه تنها آنها را، بلکه کل منطقه را به عقب برانند، پشتیبانی می کنیم."
 
لازم به ذکر است، در این دیوارنگاری، شعار « زن، زندگی، آزادی» نیز به زبان های عبری، فارسی، انگلیسی و عربی نوشته شده است. 
 
ترجمه خبرگزاری ایرانشهر 
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021