وضعیت خانواده بازداشتی افغان در هاله‌ای از ابهام
به دنبال بازداشت یک خانواده 5 نفره افغان در فرودگاه بین المللی لس‌آنجلس، یک از وکلای این خانواده گفته‌است که مقامات اداره مهاجرت اعلام کرده‌اند به زودی موکلین افغان را آزاد خواهند کرد. 
این خانواده 5 نفره افغان برای سفر به خاک امریکا دارای ویزای مهاجرتی «ویژه» بوده‌اند.
ویزای این خانواده به دلیل فعالیت امنیتی افراد، تهدید جان آنها و به خطر انداختن خود برای نیروهای آمریکایی به آنها داده شده بود. 
گفتنی است این ویزای مهاجرتی ویژه از سوی کنگره به تصویب رسیده و برای افرادی در افغانستان و عراق صادر می‌شود که به عنوان مترجم، راننده و یا مشاغل خدماتی دیگری به نیروهای نظامی آمریکایی کمک رسانی کرده‌اند و در این راه جان خود را به خطر انداخته‌اند.
بر اساس گزارش‌ها مرد خانواده در یک بازداشتگاه با تدابیر شدید امنیتی در اورنج کانتی نگهداری می‌شود. اما زن این خانواده ۵ نفری به همراه سه فرزندشان به ترتیب ۷ ساله، شش ساله و ۸ ماهه هستند، ابتدا در بازداشتگاهی مشابه در لس‌آنجلس بازداشت بودند اما بعدا به یک هتل انتقال یافته‌اند.
درخواستی از سوی سازمان موسوم به پروژه بین‌المللی کمک به پناهجویان برای آزادی این خانواده افغان ارائه شده است. مقامات این نهاد گفته‌اند که این خانواده افغان بدون هیچ دلیلی بازداشت شده‌اند. آنها گفته‌اند که بازداشت این افراد با قانون اساسی آمریکا متناقض است.
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
INSIDEFRONTCOVER_BEHKAR PEJMAN ATTONEY AT LAW
Shawn_Sedaghati
Mike-Rahbarian
Shiraz
Jahani
Ferdows
ketab gift
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015