پیکر هوشنگ پورنگ در شهر فرشتگان به خاک سپرده شد
به روز شده در      شنبه 20 شهریور 1395     -   Saturday September 10 2016

روز جمعه 9 سپتامبر 2016 هوشنگ پورنگ روزنامه نگار، نویسنده و برنامه ساز پیشکسوت رادیو و تلویزیون ملی ایران در اثر سکته قلبی در سن ۸۴ سالگی در جنوب کالیفرنیا در گذشت و در همان منطقه به خاک سپرده شد. آقای پورنگ برادر مهرانگیز کار حقوقدان برجسته و مبارز ایرانی بود.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
کیو مارکت

شادروان پورنگ فعالیت رسانه ای خود را از نوجوانی در رادیو اهواز آغاز کرد و به زودی تا به اندازه ای در ساختار تازه تاسیس رادیو تلویزیون ملی ایران رشد کرد که پوشش خبری مسابقه بوکس محمدعلی کلی که در میان ایرانیان بسیار مشهور ومحبوب بود به وی سپرده شد.

هوشنگ پورنگ در مهرماه سال 1357 به اصرار خواهرش مهرانگیز کار که پیش بینی می کرد امواج انقلاب از او سلب امنیت می کند، ایران را ترک کرد و در لوس آنجلس اقامت گزید و همراه با تنی چند از همکاران قدیم که از حکومت انقلابی گریخته بودند، نخستین رسانه های فارسی زبان لس آنجلس را پایه گذاری کرد. برنامه های طنز کوتاه او در رادیو و تلویزیون های لس آنجلس محبوبیت ویژه ای داشت.

خانواده های پورنگ، کار، کاکوند، کاکاوند، کارخیران، پورزند، زواره در روز یکشنبه 18 سپتامبر به همراه گروه بزرگی از دست اندرکاران رسانه های ایرانی در آمریکا یاد او را گرامی خواهند داشت.

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
تبلیع شماره 3
تبلیع شماره 4
تبلیع شماره 5
تبلیع شماره 6
دانشگاه ایالتی کالیفرنیا در لس‌آنجلس
دکتر شهریار راد
دکتر کامران یدیدی
خدمات بیمه صوفی
حمید سلیمانیان
تراولور
وستوود ویزن
کیو مارکت
مجیک تل
جواد دهقان
ژرژ اسحاقیان
HEYDARI-SHAHRIAR
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015