سخنرانی قریب الوقوع وزیر امور خارجه آمریکا در مورد حقوق بشر در ایران
به روز شده در      جمعه 15 آذر 1398     -   Friday December 6 2019

وزارت امور خارجه امریکا در روز جمعه 6 دسامبر با ارسال ایمیلی به خبرگزاری ایرانشهر اعلام کرد که وزیر امور خارجه امریکا « مایک پمپئو » بامداد روز پنجشنبه 19 دسامبر در مورد حقوق بشر در ایران سخنرانی بسیار مهمی ایراد خواهد کرد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر

محل سخنرانی در واشنگتن دی سی خواهد بود و تعدادی از ایرانیان آمریکایی  از سراسر امریکا به این نشست دعوت شده اند. که اطلاعات بیشتر در اخبار تکمیلی ارسال خواهد شد.

گفتنی است در پی اعتراضات اخیر در ایران و قطع اینترنت، مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا، ، با محکوم کردن سرکوب معترضان توسط نیروهای امنیتی حکومت جمهوری اسلامی، از تمامی مردم ایران خواست تا  تصاویر و مطالب مربوط به این اعتراضات را برای او ارسال دارند.

وی در توییتر خود نوشته است: "معترضان شجاع ایران! ویدیوها، عکس‌ها و اطلاعات خود را پیرامون سرکوب اعتراض‌ها توسط رژیم ایران برای ما بفرستید. ایالات متحده آزار معترضان را علنی و محکوم خواهد کرد

همچنین همزمان با روز جهانی منع خشونت علیه زنان، وزیر امور خارجه آمریکا در توییتر خود متنی را به حمایت از حقوق زنان ایران اختصاص داد و با انتشار عکس یکی از دختران خیابان انقلاب نوشت:

«ما امروز و هر روز در همبستگی با زنان ایران می‌ایستیم، همان‌ها که با خشمِ رژیمی روبرو هستند که خشونت علیه آنها را نهادینه کرده و آن را نادیده می‌گیرد، همان‌ها که برابری می‌خواهند، چه برای آنچه آرزو دارند بپوشند، چه برای آنچه که مایل اند آزادنه آن را نیایش کنند و بپرستند»

 

بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©