برنی سندرز علیرغم‌حمایت اعراب مسلمان و آخوند حسن قزوینی، انتخابات ایالت میشیگان را واگذار کرد.
به روز شده در      پنجشنبه 22 اسفند 1398     -   Thursday March 12 2020

روز سه شنبه دهم مارچ، انتخابات مقدماتی ایالت میشیگان برای تعیین نامزد حزب دموکرات برای ریاست جمهوری امریکا برگزار شد. در این انتخابات در حال حاضر فقط دو رقیب یکی جو بایدن معاون سابق ریاست جمهوری امریکا ( در دوران باراک اوباما) و دیگری سناتور برنی سندرز سناتور ایالت ورمونت باقیمانده اند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
INSIDEFRONTCOVER_BEHKAR PEJMAN ATTONEY AT LAW
ایالت میشیگان دارای بیشترین تعداد اعراب مسلمان در امریکا است و با توجه به سیاستهای برنی سندرز، اسراییل ستیزی و هم چنین مماشات با جمهوری اسلامی ایران، کارشناسان احتمال می دادند که آرای این بلاک بتواند او را برنده کند.
لازم به یاد آوری است که اخوند حسن قزوینی که امام جماعت مرکز اسلامی میشیگان است در میتینگ انتخاباتی برنی سندرز شرکت کرد و به زبان عربی سخنرانی کرد و از مردم خواست به او رای دهند. 
قزوینی در این سخنرانی، برنی سندرز را فردی «شجاع» و «شریف» خواند و رأی دادن به او را فرصتی برای انتخاب رییس‌جمهوری «با انصاف» و «عادل» برای ایالات متحده دانست.
او در این سخنرانی ، گفت که این نخستین‌بار است کسی در امریکا از «حقوق ما به عنوان مسلمان و عرب» دفاع می‌کند.
قزوینی که اصالتا اهل قزوین است، در کربلا متولد شده و پیشوا و امام جماعت مرکز اسلامی امریکا واقع در «دیربورن»، بزرگ‌ترین مسجد امریکای شمالی است.
ایرانشهر: باخت برنی سندرز به جو بایدن یادآور باخت جرمی کوربین رهبر حزب کارگر به بوریس  جانسون رهبر حزب محافظه کار انگلستان است. جرمی کوربین به اسراییل ستیزی و مماشات با جمهوری اسلامی ایران مشهور است ( او‌از پرس تی وی تلویزیون حکومت جمهوری اسلامی ) بابت مصاحبه هایش حق الزحمه دریافت می کرده است.  
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
INSIDEFRONTCOVER_BEHKAR PEJMAN ATTONEY AT LAW
Shawn_Sedaghati
Mike-Rahbarian
Shiraz
Jahani
Ferdows
ketab gift
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد

Iranshahr News Agency Copyright © 2015