ادعاهای سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان
به روز شده در      چهارشنبه 23 آذر 1401     -   Wednesday December 14 2022

مجتبی امانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان در گفتگویی با شبکه تلویزیونی المنار، شبکه وابسته به گروه تروریستی حزب الله لبنان ادعاهایی مطرح کرد که نشان از دروغپردازی های مقامات جمهوری اسلامی از یک سو و از سوی دیگر ترس آنها از خشم مردم به ستوه آمده ایران دارد.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی
این گفتگو در هشتم دسامبر ۲۰۲۲ به زبان عربی انجام شده است و تیم ترجمه خبرگزاری ایرانشهر آن را به فارسی برگردانده است. او در این گفتگو ادعا کرد که مرگ مهسا امینی حادثه ای عادی بوده و می توانست برای هر کسی که دستگیر شده است اتفاق بیفتد. او در ادامه اظهار داشت این رسانه های یهودی بودند که مانند همیشه منتظر یک جرقه هستند تا از این موقعیت ها به نفع خودشان بهره برداری کنند. او گفت « آنها مرگ مهسا امینی را بهانه کردند که علیه ایران ( شما بخوانید جمهوری اسلامی ایران)   فعالیت کنند و مردم را تحریک به آمدن به خیابان‌ها نمایند. آنها در روزهای نخست پس از مرگ مهسا امینی موفق شدند هزار نفر را و یا نزدیک به این رقم را به خیابان‌ها سرازیر کنند ولی نباید فراموش کنیم که  دشمنان ما( منظور دشمنان حزب الله و جمهوری اسلامی ) در گرفتن و اعلام نتیجه یعنی سقوط جمهوری اسلامی ایران بسیار شتاب کردند این اسرائیلی ها بودند که به مقامات اروپایی و امریکایی توصیه کردند که جمهوری اسلامی ایران در شرف سقوط است و این روش اسرائیلی ها در گذشته نیز این چنین بوده چرا که آنها در پی  ضعیف کردن جبهه مقاومت و هم چنین ضعیف کردن کشورهای عربی مانند مصر، اردن و سوریه می باشند. او در ادامه گفت اکنون ۷۰ روز از مرگ مهسا امینی گذشته است و آنها پروپاگاندای ضد ایرانی خود را هم‌چنان تکرار می کنند. آنها هم چنان ادعا می کنند که تظاهر کنندگان در کف خیابان هستند در حالی که ما می دانیم در ۴۰ روز گذشته دیگر هیچ خبری نبوده است و اگر تظاهراتی هم اتفاق افتاده برای حقوق و شغل و موضوع های اجتماعی بوده است. 
خانم محجبه ای که با مجتبی امانی به گفتگو نشسته بود از او نپرسید اگر تظاهرات فقط همان روزهای اول بود پس چگونه تا کنون بر طبق آمارهای رسمی بیش از پانصد نفر به قتل رسیده اند و ۲۰ هزار نفر بازداشت شده اند. 
در مورد مجتبی امانی نقل قولی از ایندیپندنت فارسی به جاست
« امانی در زمره دیپلمات‌های وزارت خارجه جمهوری اسلامی است که دست‌کم در گفتار، مواضع تند ضدآمریکایی دارد و در یادداشت‌های خود بر برنامه‌ریزی برای «نابودی اسرائیل از درون» تاکید کرده است.»
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright © 2021