دکتر رفیع زاده هشدار داد: نفوذ رژیم جمهوری اسلامی در آمریکا در حال گسترش است!
به روز شده در      دوشنبه 6 شهریور 1402     -   Monday August 28 2023

دکتر مجید رفیع زاده استراتژیست و پژوهشگر دانشگاه هاروارد و رئیس شورای بین المللی آمریکا در امور خاورمیانه در مقاله ای نوشت: "رژیم جمهوری اسلامی همچنان ایدئولوژی خود را پیش می برد و نفوذ خود را در مساجد شیعه در سراسر ایالات متحده افزایش می دهد، در حالی که دولت بایدن بیکار نشسته است و احتمالا هنوز به دنبال بازگشت به یک توافق هسته ای خفت بار، لغو تحریم ها و تأمین مالی این رژیم برای سرکوب مردم ایران و حملات تروریستی بیشتر در کشورهای دیگر و دستیابی به سلاح هسته ای است. "
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
دکتر کامران یدیدی
دکتر رفیع زاده پژوهشگر دانشگاه هاروارد طی مقاله ای که در سایت موسسه گیت استون در 26 آگوست منتشر شد، اعلام کرد: " 9 نفر ازاعضای مجلس نمایندگان آمریکا، اخیراً زنگ خطر نفوذ این رژیم را از طریق نهادها و موسسات مذهبی در کشور به صدا در آورده اند. این نمایندگان طی نامه ای به مریک گارلند، دادستان کل امریکا و اوریل هینز، مدیر اطلاعات ملی امریکا درباره نفوذ جمهوری اسلامی ایران در حداقل چهار مسجد در مرکز ایالات متحده آمریکا هشدار داده اند."
وی تصریح کرد: "درست است که ما در  کشوری زندگی می کنیم که آزادی مذهب از مفاد قانون اساسی آن می باشد، با این حال، این حق مردم آمریکا است، که آگاه باشند روحانیونی در این کشور حضور دارند که هدف آنها تلقین اعتقادات خود می باشد. "
در نامه مذکور آمده است: " به اطلاع می رساند که رژیم جمهوری اسلامی ایران در شماری از مراکز و موسسات مذهبی در آمریکا نفوذ کرده است. رژیم مذهبی که حامی تروریسم می باشد و دستش به خون صدها آمریکایی آلوده است. طی مستندات بدست آمده، در 4 مورد جداگانه نشان می دهد که این رژیم در چند مسجد شیعه و موسسه مذهبی در آمریکا نفود کرده است که جای تأمل دارد.  
اولین موسسه، مرکز اموزش اسلامی (IEC) است، مسجدی که تنها چند مایل از واشنگتن دی سی در پوتوماک مریلند واقع شده است و در ماه مه افشا شد که بخشی از این مسجد تحت مدیریت بنیاد علوی می باشد. بهرام ابوالفضلی ناهیدیان، عضو کمیسیون مستقل انتخابات، در تأمین بودجه از بنیاد علوی نقش مهمی داشته است که از حامیان سرسخت این رژیم می باشد. 
موسسه دیگری به همین نام، مرکز آموزش اسلامی (IEC) در هیوستون قرار دارد که ده ها کودک خردسال را مجبور به خواندن سرود "سلام فرمانده" می کند. سرود تبلیغاتی جدیدی که توسط رژیم جمهوری اسلامی برای رهبر این رژیم تهیه شده است.
از همه شواهد واضح تر این واقعیت است که مولانا غلام حر شبیری از سال 2005 تا 2015 به مدت ده سال امام اول کمیسیون مستقل انتخابات بود که بر اساس اطلاعات مندرج در وب سایت فعلی مولانا شبیری، او به طور مستقیم توسط دفتر رهبر جمهوری اسلامی منصوب شده است. علاوه بر این، ساختمانی که توسط IEC مورد استفاده قرار می گیرد، متعلق به بنیاد علوی است.
مسجد ماناس در ویرجینیا نیز به همان اندازه نگران کننده است. ویدئویی که اخیراً از داخل مسجد منتشر شده است، نشان می دهد که این مسجد با نصب تصاویری از شهدای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در سوریه کشته شده اند، به همراه یک بنر از روح الله خمینی مزین به پرچم جمهوری اسلامی، سالگرد انقلاب اسلامی را جشن گرفته است. براساس اطلاعات بدست آمده، این مسجد نیز حدود ۲۰۰ هزار دلار از بنیاد علوی دریافت کرده است. 
بنابه گفته داگ لامبورن، یکی از متولیان نامه مذکور، تلاش های رژیم جمهوری اسلامی ایران برای نفوذ در ایالات متحده در چندین مرکز فرهنگی شیعه در این کشور همچنان ادامه دارد و روز به روز بیشتر می شود. این مساجد با برگزاری سخنرانی و پخش سرودهای جمهوری اسلامی باعث نفرت پراکنی بیشتر از آمریکا و ستایش این رژیم می شود. رژیم جمهوری اسلامی، برای پیشبرد اهداف خود در کشورهای غربی از مأموران مخفی خود نیز استفاده می کند  که این مساجد شبکه های ارتباطی این مأموران است. در این مراکز مذهبی، نه تنها تنفر نسبت به یهودیان و مسیحیان را ترویج می کنند، بلکه مسلمانان سنی و شیعه که ایدئولوژی این رژیم را قبول ندارند، را نیز مورد هدف قرار می دهند." 
در پایان این مقاله دکتر رفیع زاده، این پرسش را مطرح می کند که با همه این شواهد، آیا مردم آمریکا حق دارند از وجود روحانیون در آمریکا و اهداف آنها در این کشور آگاه شوند یا خیر؟ 
لازم به ذکر است که دکتر مجید رفیع زاده استراتژیست و مشاور کسب و کار، پژوهشگر دانشگاه هاروارد و عضو هیئت مدیره Harvard International Review و رئیس شورای بین المللی در امور خاورمیانه است. او چندین کتاب در مورد اسلام و سیاست خارجی ایالات متحده آمریکا نوشته است. 
 
ترجمه گروه خبری ایرانشهر 
منبع : سایت خبری سایت گیت استون( شورای بین المللی آمریکا در خاورمیانه)
 
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©