تدکروز خواستار پاسخگویی بایدن برای نفوذ عوامل جمهوری اسلامی ایران به بالاترین سطح دولت شد
به روز شده در      پنجشنبه 6 مهر 1402     -   Thursday September 28 2023

تد کروز، سناتور جمهوریخواه و عضو کمیته روابط خارجی سنا،در بیانیه مطبوعاتی از دولت بایدن خواست که فوراً دیپلماسی مخفی خود با رژیم جمهوری اسلامی را متوقف نماید ، از احیای مجدد برجا دست بردارد و مجوز هر مقام مرتبط با گزارشات و ایمیل های منتشر شده را تا زمانی که ابهامات موجود مرتفع نشده است، لغو کند.
تبلیغات در خبرگزاری ایرانشهر
HEIDARI SAMAN
تد کروز سناتور جمهوریخواه در تگزاس روز سه شنبه  26 سپتامبر مدعی شد که بنا به گزارشات و ایمیل های بدست آمده، رژیم جمهوری اسلامی ایران به بالاترین سطح دولت بایدن نفوذ کرده  و بر سیاست های آن تأثیرگذار بوده است.
تد کروز در یک بیانیه مطبوعاتی گفت: "این گزارش ها و ایمیل ها نشان دهنده نفوذ گسترده جمهوری اسلامی ایران در دولت و تأثیر  آنها بر سیاست های بایدن می باشد." 
وی از رئیس جمهور بایدن خواست تا توضیح  دهد که چرا وی به این رژیم اجازه داده است تا به راحتی به زرادخانه هسته ای دست یابد و با فروش میلیون ها بشکه نفت به ارزش صدها میلیارد دلار، اقتصاد تروریستی خود را ترمیم نماید. 
در این گزارش  آمده است که راب مالی، نماینده بایدن در امور ایران، حداقل سه مشاور به نام های آرین طباطبایی، دینا اسفندیاری و علی واعظ را استخدام کرده است که در راستای مواضع سیاسی رژیم جمهوری اسلامی ایران گام برداشته اند. 
 
گفتنی است که تد کروز تنها نماینده جمهوریخواهی نیست که پس از این گزارش خواستار پاسخ از بایدن می باشد. نمایندگان دیگری همچون مایک راجرز و جک برگمن در نامه ای به وزیر دفاع لوید استین از وی پرسیدند که آیا پنتاگون از ارتباطات آرین طباطبایی با ایران بی خبر بوده است؟
پنتاگون در پاسخ به این نامه از استخدام آرین طباطبایی دفاع کرده و به واشنگتن فری بیکن گفت که او قبل از دریافت مجوز امنیتی مورد بررسی و تحقیق قرار گرفته است".
 
طباطبایی به عنوان عضو تیم دیپلماسی رابرت مالی خدمت کرده و اکنون به عنوان رئیس ستاد دستیار وزیر دفاع در عملیات ویژه برای پنتاگون کار می کند. اسفندیاری و واعظ وابسته به دولت ایالات متحده نیستند، هرچند مالی سعی کرد واعظ را به یک شغل دولتی منصوب کند. بر اساس گزارش ایران اینترنشنال، واعظ نتوانست مجوز امنیتی برای این سمت را دریافت کند.
 
ترجمه: خبرگزاری ایرانشهر
 
منبع : سایت خبری The WASHINGTON FREE BEACON
بیشتر بخوانید.....
تبلیغات
HEIDARI SAMAN
دکتر کامران یدیدی
خبرگزاری ایرانشهر در شبکه های اجتماعی
کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت مربوطه به خبرگزاری ایرانشهر می باشد
Iranshahr News Agency Copyright ©